Digitálny obsah

O predmete Štúdium na škole Súťaže Exkurzie Jazykové okienko Učebne Predmetová komisia

Stránky učiteliek slovenského jazyka a literatúty

Exkurzie

Potulky vianočnými Košicami

7. decembra 2012 sa žiaci I. TP triedy zúčastnili exkurzie pod názvom „Potulky vianočnými Košicami “ s vyučujúcimi SJL a NEJ: Mgr. Šupíkovou,  Mgr. Kravcovou.

Cieľ akcie:  Oboznámiť žiakov s historickými pamiatkami mesta Košice.

Miesto konania:  Jakabov palác,  Hlavná ulica – Chrám sv. Alžbety, Urbanova veža, Kaplnka sv. Michala, Štátne divadlo J. Borodáča, Stará radnica, Immakullata,...

Exkurzia v knižnici

Dňa 1. októbra 2012 sa uskutočnila  v školskej knižnici v rámci slovenského jazyka exkurzia žiakov triedy I.TP

Po stopách Štúrovcov a našich predkov

27. júna 2012 sa žiaci I. PM, II. PM, III. PM, I. TI, II. TI a III. TI zúčastnili exkurzie v Levoči a na Spišský hrad. Cieľom bolo získať základné informácie o pôsobení  našich národných buditeľov  a prehliadka najväčšieho  hradu v strednej Európe.

Potulky po historickom jadre Košíc vo Vianočnom šate

Mesto Košice  svojimi historickými pamiatkami ponúka bohaté možnosti na exkurzie. Naši žiaci sa učia anglický, nemecký aj ruský jazyk, a preto môžu vyučujúci cudzích jazykov: Mgr. Eva Kravcová,  Mgr. Ravi Kant Bhutani, Mgr. Tamara Hézselyová a  PaedDr. Róbert Bayer a vyučujúca slovenského jazyka Mgr. Ľubomíra Šupíková  predstaviť mesto Košice v slovenčine a v troch cudzích jazykoch. Dňa 15.12.2011 sa na našej škole uskutočnila exkurzia s názvom  „Potulky po historickom  jadre  Košíc  vo vianočnom šate“. Cieľom tejto akcie bolo oboznámiť žiakov s reáliami Košíc v slovenskom,  nemeckom,  anglickom  a ruskom jazyku, ako aj zlepšenie jazykovej zručnosti. Podujatia sa zúčastnili žiaci IV. PM, II. PM a II. TI  triedy.  Miestami našich zastávok boli: Jakabov palác,  Hlavná ulica – Chrám sv. Alžbety, Urbanova veža, Kaplnka sv.  Michala, Štátne divadlo J. Borodáča, Stará radnica, Spievajúca fontána, Zvonkohra a Immakullata.

Návšteva školskej knižnice

Návšteva školskej knižnice - 1. ročníky november 2011

Po stopách Pavla Horova

Dňa 28. júna 2011 sa 36 žiakov tretieho ročníka zúčastnilo literárno-vlastivednej exkurzie pod názvom Po stopách Pavla Horova. Učitelia pripravili pre budúcich štvrtákov, pre ktorých je tento autor „maturitnou témou“, pestrý program, súčasťou ktorého bolo aj poznávanie zaujímavých miest v našom a zemplínskom regióne.

Itinerár podujatia:

Dargov – Bánovce nad Ondavou – Pozdišovce – Zemplínska Šírava - Vínne jazero – Michalovce

Dargov – pamätník bojov 2. svetovej vojny, múzeum bojovej techniky vo voľnej prírode;

Bánovce nad Ondavou – literárne múzeum básnika Pavla Horova (Horovčáka) v  jeho rodisku v Bánovciach nad Ondavou;

Pozdišovce– stredisko výroby typickej zemplínskej keramiky; miesto pôsobenia kňaza a dramatika Júliusa Barča-Ivana;

Zemplínska Šírava a Vínne jazero – rekreačné strediská ;

Michalovce– centrum Zemplína, miesto pôsobenia Pavla Horova;

Zaujímavá exkurzia bola bohatým prínosom nových poznatkov pre žiakov tretích ročníkov.

Kompletná fotogaléria

Photogallery